Bibenda

Początki
Bibenda jest świętowaniem jedzenia i picia. Chcieliśmy stworzyć miejsce, którego brakowało nam w tym mieście. Miejsce bezpretensjonalne, w którym każdy będzie się czuł u siebie. Miejsce, w którym chcielibyśmy spotkać się wieczorem na wino z przyjaciółmi, w którym zrobilibyśmy rezerwację na długi, leniwy, niedzielny obiad z rodziną. Miejsce, do którego chcielibyśmy wpaść najeść się i napić przed imprezą na mieście. A nawet miejsce, w którym chcielibyśmy zostać w ramach tej imprezy. Bibenda ma być takim miejscem. Dobrym na każdą okazję. Miejscem, w którym spędza się czas. Zapraszamy do późna! Kuchnia działa do północy, a bar do ostatniego Gościa.

Kuchnia
Gotujemy prosto i uczciwie. Współpracujemy z lokalnymi producentami i znamy naszych dostawców. Nasze menu zmienia się razem z sezonami, a my zmieniamy się razem z nim. Kochamy warzywa i to głównie wokół nich kręci się każda nowa karta. Serwujemy małe, nieskomplikowane dania, które można dowolnie łączyć. Talerze serwujemy na środek stołu, zachęcając do dzielenia się, jak w domu. Każdy posiłek ma być okazją do nowych połączeń, kombinowania i zabawy. Można jeśc rękami, podbierać sobie z talerzy i domawiać kolejne dania, nie przejmując się kolejnością. Wszystkie chwyty dozwolone. 

Zespół

Bibendę od lat tworzą super ludzie. Właściciele, Kasia i Beniamin, od samego początku pozostają zaangażowani w codzienne działanie restauracji. Każde nowe menu, każda kontrowersyjna zmiana na barze, nawet zmiana koloru obić na krzesła - wszystkie te decyzje podejmujemy razem. Dużo rozmawiamy o tym, czym ma być Bibenda i w którą stronę się rozwijać. Zmieniamy się razem. Nasza menadżerka, Żaneta, zaczynała jako kelnerka pięć lat temu. Wyrobiła sobie charakter w licznych tabakach i tysiącu awarii, by teraz zarządzać restauracją z pewnością siebie i magiczną intuicją. To ona tworzy nasz doskonały zespół. To ich uprzejmy, nienachalny serwis sprawia, że możecie czuć się u nas swobodnie bez względu na okazję. Nasza obsługa kocha wino, jedzenie i spędzanie czasu, dlatego możecie śmiało oddać się w ich godne zaufania ręce.
Na kuchni równie doskonały skład pod okiem naszej szefowej, Agaty, dba o to, żebyście mogli próbować ciągle nowych rzeczy i nigdy się na Nowogrodzkiej nie nudzić. Agata ostatnio opowiedziała więcej o sobie w wywiadzie dla Kukbuka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl